Fundacja NTE wraz z firmą GroMar byli jednymi z partnerów wydarzenia Robo Inspector Hackathon zorganizowanego przez FabLab Łódź, laboratorium fabrykacji.

Robo Inspector Hackathon to konkurs przeznaczony dla miłośników elektroniki, robotyki i programowania. Gromadzi 40 uczestników, którzy podzieleni na drużyny mają za zadanie stworzyć autorską konstrukcję robota. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Celem całego przedsięwzięcia jest zaangażowanie uczestników pełnych pasji do technologii, wykorzystanie ich umiejętności i wiedzy w kreatywny sposób. Zapewniając wsparcie techniczne oraz odpowiedni sprzęt i materiały organizatorzy chcą zachęcić do rozwoju zainteresowań.

Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych tematyką wydarzenia, oprócz samego konkursu zorganizowano konferencję techniczną o tematyce open source, Arduino, open hardware. Jako gość specjalny pojawił międzynarodowy ekspert ruchu hackerspace i nauczania Mitch Altman.

Fundacja NTE chętnie wspiera w rozwoju umiejętności, angażuje do aktywnego realizowania swoich pasji, dlatego zdecydowała się zostać partnerem wydarzenia. Tematyka związana z nowymi technologiami, programowaniem i robotyką to dziedziny, które pozwalają na edukację w kreatywny i praktyczny sposób.

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *